t.A.T.u Fan Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

t.A.T.u Fan Türkiye

t.A.T.u Türkiye Fan Sitesi

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

pokemon' cuğum

3 posters
YazarMesaj
makoto-chan
Moderatör
makoto-chan

Lakap : makoto/böcürt/jüpiter,mhanyaq

pokemon' cuğum Empty
MesajKonu: pokemon' cuğum   pokemon' cuğum I_icon_minitimePaz Haz. 15, 2008 5:16 pm

Pokémon, Satoshi Tajiri'nin 1995 yılında yarattığı ilk oyun daha sonra çizgifilm ve de son olarak film çıkarmıştır, kart oyunu, manga gibi dallara uzanan bir animedir.

Pokémon'un hikayesi çok değişik.Nintendo'nun aklına bir fikir gelir ve bunu uygular.Bu bir oyundur ve Gameboy'da oynanılır.Oyun o kadar çok tutar ki Final Fantasy i bile geçer.Bu kadar çok tutmuşken Tv Tokyo ile anlaşılır ve çizgi filmi yapılır.Çizgi filmi için kurulmuş grup bile vardır.Şarkıları bu grup söyler grubun adı Pokérap'dir.Fakat çizgi film çindeyken bazı ses efektlerini ise Pokémonun orkestrası yapar.Türkiye'de ise çok tutmamasının sebebi.Bir çocuğun ben Pikachu'yum diye camdan atlaması.Fakat Ash'in ilk Pokémon'u olan Pikachu'nun uçma özelliği yoktur.Pokemonun İngilizce dublajında Ash ve Ash'in annesini seslendiren kişi aynıdır.Seslendiren kişinin adı Veronica Taylor'dur.

Pokémon kelimesi "Pocket" (Cep) ve "Monster" (Canavar) kelimelerinin birbirlerine eklenmesiyle ve eklenen kelimelerin kısaltılmasıyla elde edilmiştir. Bundaki mantık şudur; Pokémonlar, "Pokéball"ların (Pokétop) içine girerek cebe girecek kadar kolay taşınabilir hale gelirler.

Pokémon Nintendo'nun The Pokémon Company (Pokémon Şirketi) firması tarafından kontrol ediliyor.

Pokemon birçok dile çevrilerek çocukların gözdesi olmayı başarmıştır. TV Serisi olarak yaklaşık 500 bölümü vardır. Diamond/Pearl serisiyle bu sayı sürekli artmaktadır. 9 tane de sinema filmi vardır.

Pokemon'un yasaklanmış bölümleri Ana madde: Pokémon'un yasaklanmış bölümleri
Pokemon bu başarısına rağmen bazı bölümleri yasaklanmıştır. Bunlardan bazıları:

018. Beauty and the Beach
035. The Legend of Dratini!
038. Electric Soldier Porygon
252. The Ice Cave
wampireLLa
Admin
wampireLLa

Lakap : vampirella

pokemon' cuğum Empty
MesajKonu: Geri: pokemon' cuğum   pokemon' cuğum I_icon_minitimePaz Haz. 15, 2008 9:14 pm

bu çizgi film hala yayındamı xD
https://tatufantr.yetkinforum.com
makoto-chan
Moderatör
makoto-chan

Lakap : makoto/böcürt/jüpiter,mhanyaq

pokemon' cuğum Empty
MesajKonu: Geri: pokemon' cuğum   pokemon' cuğum I_icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 4:24 pm

evet cnm geçen gün rastgeldim ama hala varmı bilmiyorum Smile
yulia

yulia

Lakap : cady

pokemon' cuğum Empty
MesajKonu: Geri: pokemon' cuğum   pokemon' cuğum I_icon_minitimePtsi Ağus. 25, 2008 11:30 am

çocukluğumun çizgi filmi...özledim ya.
wampireLLa
Admin
wampireLLa

Lakap : vampirella

pokemon' cuğum Empty
MesajKonu: Geri: pokemon' cuğum   pokemon' cuğum I_icon_minitimeSalı Ağus. 26, 2008 11:29 pm

bende ama arada bi denk gelirsem mutlaka izliyorum...ama eskiden asla kaçımazdım
https://tatufantr.yetkinforum.com

pokemon' cuğum
1 sayfadaki 1 sayfası